Małe ręce, wielka moc! 

Uczniowie klasy IA wzięli udział w wyjątkowych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasze pierwszaki udowodniły, że nawet najmłodsi mogą nauczyć się, jak ratować ludzkie życie!

Podczas warsztatów dzieci poznały najważniejsze zasady zachowania w sytuacjach awaryjnych:

· Numery alarmowe – wiemy już, pod jaki numer dzwonić i jak prawidłowo wezwać pomoc.

· Bezpieczeństwo – nauczyliśmy się, jak ocenić, czy miejsce zdarzenia jest bezpieczne.

· Pozycja boczna bezpieczna – każdy uczeń samodzielnie ćwiczył układanie kolegi w bezpiecznej pozycji.

· Resuscytacja (RKO) – na specjalnym fantomie pierwszoklasiści trenowali uciskanie klatki piersiowej.

Zajęcia połączyły naukę z doskonałą zabawą. Dzieci wykazały się ogromną odwagą, wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii!