Do Szkolnego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez bibliotekę szkolną we wrześniu zgłosiło się 10 uczniów klas drugich i jednej pierwszej. Konkurs jednakże ukończyli tylko najwytrwalsi czytelnicy.

W podobnej formule jak w Wielkim Maratonie Czytelniczym, co miesiąc dzieci zmagały się z jedną książką z listy sześciu lektur konkursowych. Potem odbywał się test sprawdzający znajomość treści i rozumienie problematyki przeczytanej pozycji. Za każdym razem sprawdzian wiedzy zawierał 21 pytań - zamkniętych i otwartych.

Po raz pierwszy aż 3 uczestników zgromadziło tę samą liczbę punktów zajmując I miejsce, a są to: Helena i Franciszek P. z klasy 1A oraz Kacper z 2B. II miejsce przypadło Edgarowi z 2A, a III Aleksandrowi Ł. z klasy 2B.

Konkurs miał na celu zachęcić młodsze dzieci do częstego sięgania po książki  i do regularnego  czytania książeczek, ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem oraz rozwijać kulturę czytelniczą.

Zwycięzcy i uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami  i oczywiście książkami.