NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa 3 w Gdańsku przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem Programu jest  zachęcenie dzieci do czytania książek, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, a także wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowości wydawnicze i książki poczytne wśród najmłodszych czytelników.

Aby poznać preferencje czytelnicze uczniów biblioteka zorganizowała konkurs „Bestsellery czytelnicze”, przeprowadziła wśród uczniów, nauczycieli i rodziców ankiety oraz akcję pt.: „Wrzuć tytuł i autora”.

Dlaczego czytanie książek jest tak ważne?

• Stymuluje rozwój emocjonalny, rozwija wrażliwość i empatię.
  • Kształci umysł, wyobraźnię i pamięć.
  • Wzbogaca słownictwo i umiejętność wysławiania się.
  • Uczy wartości moralnych, kształtuje poglądy, wzbogaca społeczne doświadczenia.
  • Chroni przed uzależnieniem od telewizji i internetu.
  • Zwiększa szanse edukacyjne dzieci.

Polska noblistka Wisława Szymborska powiedziała:Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, więc zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej zabawie.

W ramach programu biblioteka szkolna zakupiła 381 nowości książkowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą biblioteki szkolnej.

opr. Zofia Dziekońska nauczyciel bibliotekarz