Klasa 4a na historycznym spacerze w sercu Gdańska!
W minionych dniach uczniowie klasy 4a wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii w terenie, odkrywając tajemnice gdańskiej starówki. Pogoda dopisała, a humory i ciekawość świata towarzyszyły wszystkim od pierwszych kroków.
Wędrując urokliwymi uliczkami, czwartoklasiści zobaczyli najważniejsze zabytki naszego miasta:
  • Majestatyczną Bramę Złotą oraz Bramę Zieloną
  • Zachwycający Dom Uphagena i dostojny Ratusz Głównego Miasta
  • Legendarną fontannę Neptuna, przy której powstały pamiątkowe zdjęcia
  • Imponujący i pełen tajemnic Bazylikę Mariacką
Taki żywy kontakt z historią i architekturą to najlepszy sposób na naukę.