28 maja 2026 r. w naszej szkole celebrowaliśmy FESTIWAL ODPORNOŚCI, będący podsumowaniem całorocznych działań realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Kurs na Odporność" realizowanego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W wydarzeniu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Tego dnia nie odbywały się standardowe lekcje z planu lekcyjnego. Szkoła została podzielona na kilka stref, w których odbywały się różne aktywności.
Wszyscy uczniowie wzięli udział w szkoleniu "Sztuka upadania - trening odporności psychicznej” przeprowadzonym przez pedagoga szkolnego panią Justynę Piernicką-Czub, a następnie w warsztatach pt. "Moc słów".
Każdy z uczniów miał możliwość w praktyce wypróbować różne metody regulacji własnych emocji, rozładowania stresu, budowania dobrych relacji. Były zajęcia ruchowe z elementami jogi prowadzone przez panią Sylwię Trojanowicz, trening uważności prowadzony przez psychologa szkolnego panią Magdalenę Gajewską-Grzęda, arteterapia i muzykoterapia prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie panią Martynę Gorajek i pana Bartłomieja Łyzińskiego, kreatywne gry i zabawy integracyjne inspirowane przez nauczyciela panią Klaudię Huszczę oraz moc innych atrakcji.
W klasach 1-3 dodatkowo uczniowie zbudowali "Wieżę Odporności" i skorzystali z choreoterapii z wykorzystaniem balonów i chust tanecznych. Autorką scenariusza Festiwalu w edukacji wczesnoszkolnej była pani Magdalena Kłopocka.
Dziękujemy Wychowawcom i Nauczycielom za przeprowadzenie zajęć w ramach Festiwalu Odporności, Dyrekcji szkoły za inspirację, wsparcie merytoryczne i organizacyjne, Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników Festiwalu.
Autor tekstu:
Justyna Piernicka-Czub – koordynator Zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej


