do Regulaminu świetlicy szkolnej

Zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej

w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II

w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku

Chałubińskiego 13, 80-807 Gdańsk

telefon 58 302 85 20

e-mail: sekretariat@zso7.edu.gdansk.pl

www.sp3.edu.gdansk.pl

ZASADY REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci z klas: I–III szkoły podstawowej,
na podstawie decyzji komisji rekrutacyjnej.

1. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest złożenie w sekretariacie szkoły lub przesłanie na adres e-mail sekretariat@zso7.edu.gdansk.pl, prawidłowo wypełnionej Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej w wyznaczonym przez szkołę terminie.
  2. Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły sp3.edu.gdansk.pl
  3. Kompletnie i czytelnie wypełnioną Kartę zgłoszenia należy złożyć:
  • do 26.08.2022 r. do godz. 15.00 – w rekrutacji podstawowej;
  • do 31.08.2022 r. do godz. 15.00 – w rekrutacji uzupełniającej, w przypadku
    wolnych miejsc.
  1. Dyrektor szkoły powołuje komisję rekrutacyjną składającą się z: wicedyrektora
    lub kierownika świetlicy jako przewodniczącego komisji rekrutacyjnej, co najmniej dwóch wychowawców świetlicy szkolnej lub pedagoga szkolnego. Komisja składa się co najmniej z 4 członków.
  2. Rodzic wypełniając Kartę zgłoszenia oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym.
  3. W przypadku niedostarczenia w podanym terminie stosownych dokumentów lub stwierdzeniu niezgodności danych ze stanem faktycznym stwierdza się, że wniosek nie spełnia wymagań formalnych.
  4. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona.
  5. W pierwszej kolejności do świetlicy szkolnej przyjmowane są:

dzieci, których oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują lub studiują
w trybie dziennym
.

1. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa
    w ust. 8, niż liczba wolnych miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:
    • wielodzietność rodziny dziecka,
    • niepełnosprawność dziecka,
    • niepełnosprawność jednego z rodziców dziecka,
    • niepełnosprawność obojga rodziców dziecka,
    • niepełnosprawność rodzeństwa dziecka,
    • samotne wychowywanie dziecka,
    • objęcie dziecka pieczą zastępczą,

Wszystkie mają jednakową wartość.

1. Jeżeli po zakończeniu rekrutacji, świetlica szkolna będzie nadal dysponowała wolnymi miejscami, przeprowadza się rekrutację uzupełniającą – drugi etap postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego. Na drugim etapie rekrutacji mogą być przyjmowane dzieci, których jedno z rodziców pracuje lub studiuje w trybie dziennym.
  2. Na drugim etapie postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria z ust. 9.
  3. Komisja przeprowadza proces rekrutacyjny dzieci ubiegających się o przyjęcie
    do świetlicy na dany rok szkolny i indywidualnie rozpatruje każdy wniosek.
  4. Dzieci nieprzyjęte do świetlicy szkolnej lub zgłaszające się po terminie naboru umieszczane są na liście rezerwowej. Umieszczenie na liście rezerwowej nie uprawnia dziecka do uczęszczania do świetlicy.
  5. Lista dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej będzie podana w dniu:
  • 30.08.2022 r. - w rekrutacji podstawowej,
  • 01.09.2022 r. – w rekrutacji uzupełniającej.
  1. Rodzice dziecka, które nie zostało zakwalifikowane do świetlicy szkolnej mogą złożyć odwołanie do dyrektora szkoły nie później niż w terminie trzech dni od daty ogłoszenia listy dzieci zakwalifikowanych.

Odwołanie bez uzasadnienia nie będzie rozpatrywane.

1. Dyrektor rozpatruje odwołanie w ciągu 7 dni od daty wpływu odwołania. Pisemna
     odpowiedź na odwołanie przekazywana jest osobiście rodzicom lub za
     pośrednictwem poczty.
  2. Decyzja dyrektora w zakresie odwołania jest ostateczna.
  3. Decyzję o przyjęciu dziecka do świetlicy szkolnej w ciągu roku szkolnego podejmuje dyrektor szkoły.
  4. W przypadku ciągłej nieobecności ucznia na zajęciach świetlicowych (powyżej jednego miesiąca), rodzic jest zobowiązany do kontaktu z kierownikiem świetlicy
    w celu poinformowania o przyczynach nieobecności ucznia. W przypadku dłuższej nieobecności ucznia i braku kontaktu z rodzicami/ opiekunami prawnymi uczeń zostaje skreślony z listy wychowanków świetlicy.
  5. Świetlica szkolna rozpoczyna działalność z dniem 1 września b. r. szkolnego,
    a kończy w dniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
  6. Grupa świetlicowa może liczyć nie więcej niż 25 uczniów.