Dzień 30 października 2023 roku był w naszej szkole świętem demokracji. Tego dnia, po trwającej dwa tygodnie kampanii wyborczej, odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 oraz głosowanie w sprawie Budżetu Uczniowskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Bartek z klasy 6a, Grzesiek z klasy 6a, Szymon z klasy 6b oraz Bartek z klasy 7a.

Wybory były demokratyczne, tajne i bezpośrednie. Uczniowie odbierali karty wyborcze od Komisji Wyborczej, dokonywali wyboru, a następnie wrzucali swoje głosy do urny wyborczej.

Następnie członkowie Komisji Wyborczej przeliczyli głosy oraz sporządzili protokół z głosowania. Wyniki wyborów zostały przedstawione Dyrektorowi Szkoły a następnie ogłoszone społeczności szkolnej.

OTO WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP3:

Przewodnicząca: Laura z klasy 7a

Wiceprzewodnicząca: Dominika z klasy 7a

Sekretarz: Emilia z klasy 6a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu pomysłów, owocnej pracy i ciekawych działań!