250 lat temu, 14 października 1773 roku, powstała Komisja Edukacji Narodowej. Instytucja, która dokonała pozytywnych zmian w ówczesnej edukacji w Polsce. Komisja opracowywała programy i sposoby nauczania, przygotowywała podręczniki, jak również organizowała kształcenie nauczycieli w seminariach nauczycielskich. To właśnie dzięki Komisji zaczęto po raz pierwszy w szkołach uczyć języka polskiego, zamiast obowiązującej wówczas łaciny. Było to bardzo ważne wydarzenie dla polskiej oświaty, dlatego 14 października każdego roku obchodzi się Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji, 12 października 2023 roku, uczniowie klas: 3b, 5a i 7a przygotowali uroczysty apel, który poprowadzili Dominka z klasy 7a oraz Jakub z klasy 5a.

Na początku apelu uczennice klasy 7a przedstawiły najważniejsze dokonania Komisji Edukacji Narodowej. Następnie Marlena i Jaśmina z kl. 3b wyrecytowały wierszyk dla nauczycieli a wszyscy uczniowie klasy 3b zaśpiewali piosenkę „Nauczyciel dobrze wie”. Uczniowie klas 5a i 7a zaprezentowali scenki z życia szkoły, które pokazały, jak trudny jest zawód nauczyciela. Na koniec uroczystości uczennice klasy 3b wygłosiły podziękowania dla nauczycieli w dniu ich święta, a potem Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Natalia z kl. 7a złożyła życzenia wszystkim nauczycielom:

Z okazji Dnia Edukacji

Pragniemy podziękować

Za trud, wyrozumiałość i serce.

Życzymy wielu niezapomnianych

i pięknych chwil w pracy zawodowej

i słońca, które rozjaśni każdy dzień,

pozwoli zapomnieć o troskach i kłopotach