22 marca odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Wody zorganizowanego we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. W warsztatach tematycznych „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody?” wzięli  udział uczniowie klasy 6a. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie wiadomości o tej najważniejszej substancji na Ziemi, zasady JEJ racjonalnego gospodarowania oraz to, w jaki sposób dbać i oszczędzać tę cenną dla życia substancję. Następnie zastanawiali się nad problemem nierównego dostępu do wody. Rozmawiali o przyczynach, którymi są: działania wojenne, nadmierna eksploatacja Ziemi, zmiany klimatyczne, katastrofy naturalne. Omówili też skutki braku dostępu do wody: ubóstwo, niepokoje społeczne, migracje, głód i zubożenie społeczeństw. Uczniowie zastanawiali się również nad sposobami pomocy, np.: budowa studni, zbiorników wodnych, dostarczanie produktów i usług higienicznych, informowanie i edukowanie ludzi.

W ramach podsumowania warsztatów uczniowie przygotowali gazetki tematyczne.