W dniach 22 – 23 czerwca br. w świetlicy szkolnej miały miejsce warsztaty japonistyczne pod nazwą „Spotkanie z Japonią”. Zajęcia tematyczne poprowadziła pani Magdalena Kłopocka –pedagog, pasjonatka kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

Podczas warsztatów dzieci nabyły wiedzę dotyczącą położenia Japonii, zaznajomiły się z jej symbolami narodowymi oraz podstawowymi zwyczajami, a także poznały, charakterystyczne dla kultury współczesnej dziedziny, jakimi są: manga, anime, cosplay.

Dzieci brały udział w warsztatach orgiami, uczyły się posługiwania pałeczkami oraz podjęły próbę odwzorowania kilku japońskich znaków kanji.

Podczas zajęć uczniowie nauczyli się paru japońskich słów, takich jak na przykład: Ohayō oraz Konnichiwa (japońskie powitania) oraz krótkiej piosenki w języku japońskim. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia książek oraz prasy w języku Kraju Kwitnącej Wiśni.