29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca.

Uczniowie klas 4a, 4b, 4c oraz 5a włączyli się w obchody tego święta, biorąc udział w akcji „Czytamy z sercem”.

Natalia i Laura z klasy 5a odegrały scenkę rozmowy kota i misia. Misiek bardzo lubił miód, jadł go bardzo dużo, nie lubił sportu i często źle się czuł. Kot wyjaśnił mu, co należy zrobić, aby czuć się lepiej.

Dzięki tej scence, uczniowie uświadomili sobie, jak dbać o serce: uprawiać sport, jeść zdrowo, spać odpowiednią ilość czasu, być spokojnym, nie denerwować się, nie stosować używek.

Następnie dzieci poznały budowę serca oraz sposób przepływu krwi w naszym organizmie. Dowiedziały się, że serce jest bardzo ważnym narządem, który pompuje krew do każdej komórki ciała, dzięki czemu dociera tam tlen.

Na koniec, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, został odczytany fragment książki Wojciecha Grajkowskiego „Krew”.

W klasach 0-3  czytano na głos bajki, baśnie, legendy i wiersze