Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 24 kwietnia 2019 r. zmarła długoletnia  Dyrektor naszej szkoły, Pani Elżbieta Kleczyk.

Kierowała naszą placówką (najpierw Szkołą Podstawową nr 3, później Zespołem Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 3) od 1 września 1989 roku do 30 września 2003 roku.

Pani Dyrektor Elżbieta Kleczyk była doskonałym nauczycielem, doradcą, organizatorem, menedżerem i ambasadorem naszej szkoły. Troszczyła się o powierzonych Jej opiece uczniów, ich bezpieczeństwo, poziom zdobywanej wiedzy i umiejętności, a nade wszystko wychowanie do wartości. Zainicjowała i przeprowadziła nadanie imienia Jana Pawła II naszemu  gimnazjum.  Jej dokonania i osiągnięcia przez wiele lat pomnażały dorobek naszej szkoły.

Była naszym przyjacielem, osobą wyjątkową.  Człowiekiem o wielkim sercu, wrażliwym na potrzeby innych, zawsze niosącym pomoc i wsparcie. Pełna troski o młode pokolenie.

Pani Dyrektor pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

“Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…, tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

J. Twardowski

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3