W naszej szkole Wielki Maraton Czytelniczy od kilku lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Tym razem odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klasy 8 brali udział w IX edycji WMC „W lustrze książki”, a klasa 3 i klasy drugie w VIII edycji WMC „Spotkacie nowych przyjaciół”, którą ostatecznie ukończyło 21 uczniów.

Konkurs trwał cały rok szkolny. Uczestnicy co miesiąc chętnie przygotowywali się do jego kolejnych etapów, a każdy etap kończył się testem wiedzy z przeczytanej książki. W tym roku wyjątkowo odbyło się tylko 6 etapów, a ostatni został odwołany.

W konkursie „W lustrze książki” Marta i Dominik z 8 otrzymali wyróżnienia, Oliwierowi dziękujemy za udział.

W edycji „Spotkacie nowych przyjaciół” mamy 7 laureatów konkursu:

Z klasy 2: Dorota, Grzegorz, Emilka, Klaudia, Julia Antonina oraz z klasy 3 Laura.

3 finalistów to: Ola oraz Julita z klasy 2 i Dominika z klasy 3.

Jest też wyróżnienie dla Jagody z klasy 2.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w WMC w przyszłym roku.

Tekst: Jadwiga Chudy