15 września br. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w tematycznych lekcjach z języka angielskiego związanych z Międzynarodowym Dniem Kropki.

Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne możliwości.

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia krótkiego filmu pt. „The Dot” (Kropka) – książka napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Dzieci poznały historię małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Dziewczynka zachęcona przez nauczycielkę odkrywa swój talent do malowania. Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce.

Każdy uczeń narysował i ozdobił swoją wymarzoną kropkę. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Na koniec każdy uczeń na pamiątkę tego dnia otrzymał odznakę.

Uczniowie podczas zajęć poznali nowe zwroty anglojęzyczne oraz poszerzyli wiedzę o krajach anglojęzycznych. Co więcej, historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.