15 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Było to święto kreatywności, dzień, w którym skupiliśmy się na odkrywaniu swoich talentów i pasji. Tego dnia Samorząd Uczniowski SP3 zaangażował uczniów w zajęcia, które pomogły im docenić swoje mocne strony i. co ważne, dodały im odwagi, by powiedzieć o tym innym.

Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie stworzyli KLASOWY TOTEM MOCNYCH STRON.

Na totemie danej klasy uczniowie wypisali wszystkie przymiotniki, które ich opisują. Zwykle krytyczni wobec siebie, tym razem uczniowie mieli za zadanie zapisać tylko pozytywne określenia. Powstały oryginalne totemy w kształcie biedronki, słońca, serca, koła.

Na przerwach uczniowie klas 4 – 7 tworzyli KROPKOWANY NAPIS SP3. Była to piękna praca zespołowa, wielu uczniów wzięło udział w tworzeniu tego dzieła. Każdy uczeń naszej szkoły miał możliwość opowiedzieć innym o swoim talencie, uzdolnieniach lub niezwykłych umiejętnościach wypisując je na kółkach z papieru.

W ten sposób powstało DRZEWO TALENTÓW SP3, które można podziwiać na II piętrze.

Dopełnieniem wszystkich działań były stroje uczniów, oczywiście w kropki.

Dzień Kropki był bardzo radosnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły.