W środę, 17 marca „zazieleniło się’’ przed komputerami w domach, na korytarzach i w klasach  naszej szkoły, a stało się to za sprawą irlandzkiego święta – DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA. Można więc było spotkać w naszych domach oraz w szkole skrzaty Leprechaun’y, gnomy oraz „zielone” uśmiechnięte od ucha do ucha dzieci. Z okazji tego dnia zostały ogłoszone dwa konkursy: na „Najbardziej zielonego ucznia klas 0 – III’’ oraz „Saint Patrick’s Day Lapbook”.

Dzieciaki bawiły się również świetnie podczas zajęć języka angielskiego, gdzie poznały zwyczaje, tradycje i symbole tego święta, tworzyły także plakaty związane z tymże dniem, a klasa zerowa szukała nawet garnca złota ukrytego przez przebiegłego skrzata Leprechaun’a.

Zabawy było co niemiara, więc już z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego takiego święta w naszej szkole.