11 października br. w naszej szkole, w czasie warsztatów z funkcjonariuszami referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku pt. "Postępowanie ze zwierzętami" w ramach programu "Bez strachu, agresji – bezpiecznie!", nasi najmłodsi uczniowie uczyli się bezpiecznych zachowań w obecności zwierząt, które są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, jednak musimy pamiętać, że mogą być również dla niego zagrożeniem.

Dzielni uczniowie oddziału zerowego oraz klas 1 i 2 nauczyli się reagować na obecność nieznanego pupila, przełamywali swój strach przed zwierzętami i prawie wszyscy odważyli się podejść do Marleja, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Po udziale w warsztatach nasi najmłodsi wychowankowie wiedzą już, np. że patrzenie prosto w oczy nieznanego pieska może być niebezpieczne.

Zaangażowanie dzieci i pełne skupienie w czasie wykonywania zadać warsztatowych przepełnia nas dumą z naszych uczniów, a ich uśmiech na twarzy w związku z poznaniem strażnika Marleja jest dla nas wielką nagrodą.