17 października 2022 uczniowie klas 2A, 2B, 3A i 3B wraz z wychowawcami wybrali się na Święto Ziemniaka do gospodarstwa agroturystycznego „Sołtysówka” w Łapalicach.

Na miejscu czekało na uczniów wiele niespodzianek: przejazd wozem drabiniastym nad jezioro Białe; obejrzenie pięknych papużek, pawia, bażanta złocistego, strusi oraz karmienie zwierzątek: danieli, skunksa, królików. Było też pieczenie bułeczek, ognisko z kiełbaskami, aktywny wypoczynek na placu zabaw; robienie pieczątek i jeży z ziemniaków oraz pyszne frytki.

Wszystkie atrakcje bardzo się podobały naszym uczniom, wszyscy wspólnie się bawili, dopisała piękna, słoneczna pogoda. W pamięci dzieci pozostały wspomnienia przeżytych razem chwil.