Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki. W tym roku pożegnaliśmy ostatni raz absolwentów gimnazjum oraz pierwszy raz absolwentów klas ósmych.

19 czerwca 2019 r. uczniowie, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr VII na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Zebranych powitali prowadzący pani Sylwia Hulbój oraz pan Marcin Kosiński. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste ślubowanie absolwentów oraz przekazanie szkolnych symboli młodszym koleżankom i kolegom.

Następnie swoje przemówienie wygłosił dyrektor Marcin Hintz, który skierował swoje słowa do uczniów, życząc im dalszych sukcesów. Później nastąpiło uroczyste rozdanie świadectw i nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie, wolontariacie i innych dziedzinach. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił również wiceprezydent Gdańska, pan Piotr Kowalczuk, który wręczył jednemu z uczniów naszej szkoły nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną programu. Uczniowie z klasy gimnazjalnej przedstawili krótki i ostatni program artystyczny, który spotkał się z aplauzem publiczności.

Na koniec wszyscy wraz ze swoimi wychowawcami, po raz ostatni udali się do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa, pożegnali się ze sobą i udali na zasłużone wakacje.