W II półroczu uczniowie klasy 2b wzięli udział w projekcie ekologicznym „Od nasionka do ogórka”.

Na początku projektu dzieci wysiały nasiona ogórków i innych roślinek do małych przezroczystych pojemniczków, a następnie obserwowały proces kiełkowania i rozwoju małych sadzonek. Po kilku tygodniach dzieci przesadziły sadzonki do większych doniczek i nadal obserwowały ich rozwój. Gdy sadzonki ogórków były już duże, gdy pojawiły się pierwsze kwiaty, dzieci przesadziły je do donic, które znajdowały się na podwórku szkolnym.

Obserwacja rozwoju roślin była dla dzieci bardzo interesująca, chętnie wychodziły na podwórko, aby podlać i zadbać o rośliny.

Znalezienie na krzaczkach malutkich zawiązków ogórków było dla dzieci dużym przeżyciem. Każdego dnia ogórki stawały się większe, a w dzień zakończenia roku szkolnego nastąpiło podsumowanie projektu czyli degustacja pierwszych własnych ogórków!