Tegoroczny ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy, w którym na czterech poziomach wiekowych zmagało się 7752 uczestników z 309 placówek był dużym wyzwaniem dla naszych uczniów. Okazało się, że testy pisane zdalnie wymagały więcej determinacji, a czasem pomocy technicznej ze strony rodziców, niż te pisane w szkole pod okiem nauczyciela bibliotekarza.

Do edycji Maratonu „Spotkacie nowych przyjaciół” przystąpiło 30 dzieci ze wszystkich klas drugich i trzecich. 17 z nich udało się ukończyć ten trudny konkurs. Najwytrwalszą uczestniczką okazała się Basia z 3A, uzyskując tytuł LAUREATKI Maratonu. Szymon N. z klasy 3B, Natalia z 2A i Jan z 2B również ukończyli Maraton z bardzo wysokimi wynikami punktowymi i są FINALISTAMI.

Na poziomie klas IV – VI do Wielkiego Maratonu Czytelniczego zgłosiło się 4 uczniów z klasy 4. Dominika zdobyła największą liczbę punktów ze wszystkich 7 testów i jest także FINALISTKĄ konkursu. Laura i Tomek dzielnie czytali kolejne lektury i przystępowali do sprawdzianów z wiedzy o każdej książce.

Mimo niecodziennych warunków cele konkursu czytelniczego zostały osiągnięte. Młodsi spotkali nowych, książkowych przyjaciół, sami stając się molami książkowymi, a starsi rozwijali swoją wyobraźnię, kształtowali osobowość i wzbogacali słownictwo.

Z powodu pandemii w tym roku szkolnym gala wręczenia nagród najlepszym nie odbędzie się, ale na naszą laureatkę i finalistów czekają nagrody książkowe ufundowane przez Miasto Gdańsk.

Wszystkim uczestnikom Maratonu gratulujemy osiągniętych wyników.

Tekst: Jadwiga Chudy