W tym roku Mikołaj zaprosił klasę 2C do odwiedzenia Wielkiej Fabryki Elfów, gdzie elfy, na prośbę Mikołaja, przygotowywały prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci. Na miejscu elfy opowiedziały nam o legendach związanych z Mikołajem. Zabrały nas też na przygodę wprowadzającą każdego w świąteczny nastrój. Dzieci pomagały elfom złożyć zabawki, które później wielka maszyna starannie opakowała w kolorowy papier i wstążki. Zobaczyliśmy też, jak wygląda proces tworzenia i odpisywania na listy.

Po odwiedzeniu drukarni dzieci mogły ścigać się z elfami w świątecznych przygotowaniach, a za wygraną elfy pozwoliły pojeździć wszystkim na reniferach. Niektórzy nawet ścigali się, być może, dosiadając najprawdziwszego Kometka, Rudolfa czy Błyskawicę.

Po wspaniałej zabawie w licznych punktach fabryki, nadszedł moment pisania listów do Mikołaja, gdzie elfy pomogły dzieciom zaadresować dobrze listy i wrzucić je do skrzynki Mikołaja. Następnie elf zrobił nam niespodziankę – zabrał nas do samego Mikołaja, gdzie każdy miał możliwość usiąść na kolanach Mikołaja i poprosić osobiście o wymarzone prezenty.

Kto wie? Może właśnie te prezenty Mikołaj przyniesie dzieciom pod choinkę. Z pewnością sprawdzi, kto był grzeczny, a kto nie :)

Dziękujemy Mikołaju, za wspaniały klasowy prezent – odwiedziny w Twojej fabryce, były wspaniałym przeżyciem.