Dawno temu, rok do roku, w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Najważniejszymi wróżbami były te o charakterze matrymonialnym. Panny pragnęły dowiedzieć się, kim będzie ich przyszły małżonek i kiedy go poznają. Dziś traktujemy wróżby jak żarty i świetną zabawę, a same Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych, pełnych magii dni w roku.

29 listopada 2019 roku w dzień poprzedzający imieniny Andrzeja, wszystkie klasy naszej szkoły podstawowej brały udział w Andrzejkach.  Dzieci przebrane w stroje czarnoksiężników, wróżek, wiedźm i czarodziejów, a także innych wybranych przez siebie postaci zapoznały się z tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi. Poznały, między innymi, swoje przyszłe zawody, wywróżyły sobie przyszłość i kierunki wyjazdów wakacyjnych, odkryły też tajniki, jakie kryje przed nimi przyszłość. Niektóre wróżby nas zaskoczyły, inne rozbawiły. Pewne jest, że dobry humor towarzyszył każdemu podczas wszystkich zabaw.

Życzymy dzieciom, żeby wszystkie wróżby się spełniły!