Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego dnia, jednak my świętowaliśmy aż cały tydzień. Na korytarzach pojawiły się flagi, a zadaniem uczniów było odgadnięcie, jakiego kraju jest dana flaga. Na lekcjach języka angielskiego mówiliśmy sobie, po co właściwie uczyć się języków obcych, słuchaliśmy piosenek w różnych językach, graliśmy w kahoota, a w klasach młodszych wykonywaliśmy prace plastyczne związane z różnymi krajami Europy. Każdy uczeń otrzymał flagę, która przyklejał sobie na pierś, a klasy 4-5 wykonywały gazetki szkolne promujące Wielką Brytanię, Francję, Niemcy oraz Włochy.