9 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski  Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie naszej szkoły, klasy I – III i 8A, zjawili się ubrani w kolory flagi wskazanego państwa:

Kl. 1A i 1B – Wielka Brytania

Kl. 2A i 2B – Niemcy

Kl. 3A, 3B i 3C – Hiszpania

Kl. 4A – Francja

Kl. 8A – każdy indywidualnie wybrał flagę.

W każdej klasie została przeprowadzona lekcja tematyczna, podczas której dzieci słuchały piosenki „Mam tę moc” z filmu Kraina Lodu, gdzie główna bohaterka śpiewa znaną piosenkę w 25 językach. Dodatkowo dzieci kolorowały wzór maseczki w kolorach flagi, która była przypisana dla danej klasy i napisały słowo „cześć” w danym języku na maseczce.

Okazało się, że nasi uczniowie doskonale wiedzą, jakie języki obce można usłyszeć w Europie, a nawet na świecie. Doskonale wiedzą też, jak należy przywitać się nie tylko po angielsku, ale i w języku hiszpańskim, niemiecki i francuskim!

Kochani uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!