26 września to obchodzony co roku Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku w celu uświadomienia wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych, a także w celu ukazania różnorodności językowej Europy oraz promocji języków, szczególnie tych mniej rozpowszechnionych.

Siłą Europy jest jej różnorodność – to stwierdzenie niejednokrotnie powtarzane jest przez przedstawicieli państw europejskich. Wśród wielu inicjatyw podejmowanych wspólnie w ramach instytucji europejskich ważne miejsce zajmuje nauczanie języków obcych.

Klasa III A włączyła się w Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

W pierwszej części uczniowie zapoznali się z historią ustanowienia Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat języków używanych w innych krajach, poznały najdłuższe słowa w tych językach.

Uczniowie obejrzeli również zabawne filmiki, w których użytkownicy języków obcych prezentowali wymowę danego słowa w danym języku, na przykład motyl po francusku to papillon, po angielsku butterfly, po włosku farfalla, po hiszpańsku mariposa a po niemiecku Schmetterling.

W drugiej części Dnia Języków Obcych uczniowie dowiedzieli się, jak powiedzieć dzień dobry w różnych językach obcych oraz wykonali wspólny plakat.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Zapraszamy na Europejski Dzień Języków Obcych za rok…