Rok szkolny trwa już kilka tygodni, dlatego z pewnością wszyscy uczniowie i nauczyciele wiedzą, że biblioteka szkolna SP nr 3 zmieniła swoją lokalizację, z bloku D została przeniesiona do bloku A. Dzięki temu wszyscy uczniowie szkoły podstawowej mają ułatwiony dostęp do zbiorów biblioteki.

Biblioteka szkolna nieustannie wzbogaca swój księgozbiór o książkowe nowości. Szczególnie ważnymi czytelnikami są najmłodsze dzieci i to dla nich pozyskujemy większość pozycji. Biblioteka pełni również inne funkcje: organizuje konkursy, imprezy czytelnicze oraz współuczestniczy w organizowaniu innych uroczystości na terenie szkoły i poza nią.

Ważnym przedsięwzięciem, trwającym przez cały rok szkolny jest Wielki Maraton Czytelniczy. W maratonie biorą udział 23 osoby z klas drugich i trzeciej oraz 3 osoby z 8A. Dzieci i młodzież chętnie czytają kolejne pozycje i solidnie przygotowują się do testów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Uczniowie klas młodszych: 1A, 1B i 2C wzięli udział w kolejnym etapie konkursu „Szkolne Przygody Słodziaków”, organizowanego przez sieć sklepów spożywczych „Biedronka”. W ramach tego konkursu klasy uczestniczyły w Dniach Głośnego Czytania zorganizowanego w szkolnej bibliotece. Czytaliśmy wiersze Tuwima i Brzechwy oraz teksty patriotyczne.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników codziennie i oferuje pomoc oraz doradztwo w zakresie wyboru książek.

Tekst: Jadwiga Chudy