8 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły podczas uroczystego apelu uczcili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń upamiętniających datę 11 listopada 1918 roku. Życzenia dla Polski od uczniów naszej szkoły płynęły poprzez nawiązanie do polskich tradycji w formie pięknych wierszy, pieśni patriotycznych odśpiewanych przez chórzystów zarówno z klas młodszych, jak i starszych pod kierownictwem pana Bartłomieja Łyzińskiego. Uroczystość dopełnił występ taneczno-akrobatyczny ze wstążką naszej uczennicy.

Dzieci z klas młodszych poprzebierane w stroje ludowe, nawiązujące do tradycji staropolskich barwnie wypełniały salę, odśpiewując z dumą dokładnie o godzinie 11:11 Mazurka Dąbrowskiego.

Pięknym pieśniom, wierszom i występom uczniów towarzyszył bardzo dostojny nastrój, a zespół muzyczny swoim wykonaniem poruszył całą zgromadzoną publiczność.

Ten dzień w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.