Przez cały rok szkolny 2022/2023 uczniowie klasy 2B odwiedzali instytucje i miejsca kultury w ramach projektu Akademii Gdańskich Lwiątek. Projekt ten ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną już od najmłodszych lat.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2B odwiedzili:

1. Bibliotekę Miejską – filia Gdańsk – Chełm – udział w warsztatach bibliotecznych.
  2. Spichlerze na Ołowiance oraz statek muzeum Sołdek.
  3. Ośrodek Kultury Morskiej – lekcja muzealna „ Jak przepłynąć z Polski do Afryki a nawet na Grenlandię? ” oraz zwiedzanie wystawy interaktywnej.
  4. Europejskie Centrum Solidarności – lekcja interaktywna „Uwaga, stocznia pracuje!” oraz tematyczny plac zabaw.
  5. Muzeum Archeologiczne Błękitny Baranek – warsztaty „Dzień z życia archeologa”.
  6. Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Gdańsku – największa murowana świątynia na świecie.

Udział w projekcie umożliwił dzieciom: kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Gdańska i poznanie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w mieście; zbudowanie poczucia lokalnej tożsamości i wzmocnienia więzi z Gdańskiem oraz  rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci.

Udział w Akademii Gdańskich Lwiątek to była niesamowita przygoda, która w przyszłym roku będzie kontynuowana!