21 października 2019 roku klasy 8A i 1 LE z naszego liceum wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zbiórka zaplanowana została na godzinę 5:00, przed wejściem głównym do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku. Po sprawdzeniu obecności wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do autokaru.

Podróż trwała pięć godzin i o 10:30 autokar przyjechał przed budynek Senatu i Sejmu RP. Obie klasy miały 30 minut do rozpoczęcia zwiedzania. Po szczegółowym sprawdzeniu uczestników do każdej z grup przydzielony został przewodnik, który opowiedział uczniom o historii i celu istnienia najważniejszych polskich instytucji państwowych.

Po zwiedzeniu Sejmu i Senatu RP, nasz nauczyciel historii - Pan Sławomir Rut oprowadził wszystkich uczestników po Warszawskiej Starówce oraz opowiedział wiele ciekawostek dotyczących naszej stolicy. Ostatnią godzinę uczniowie mogli wykorzystać, kupując pamiątki, przekąski oraz robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.

Podczas drogi powrotnej kierowca autokaru zatrzymał się przy restauracji McDonald’s. Drugi postój odbył się przy zjeździe z autostrady, gdzie prawie każdy uczestnik udał się na plac zabaw i obudził w sobie dziecięcą radość, bawiąc się na zjeżdżalni lub jeżdżąc na karuzeli.

Ostatnie kilometry drogi odbyły się w niezwykle gęstej mgle. Do Gdańska autokar przyjechał o godzinie 21.30. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Podczas zwiedzania zarówno Sejmu oraz Senatu RP, jak i Warszawskiej Starówki poznali mnóstwo nowych ciekawostek, niektórzy zaczerpnęli inspiracje, inni odkryli swoje nowe zainteresowania. Wycieczka ta z pewnością dla niejednej osoby była jedną z ciekawszych lub najciekawszych dotychczas przeżytych wyjazdów klasowych.