6 września, uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach Euroskills 2023, które odbywały się w Gdańsku na terenie Amber Expo. Było to wyjście edukacyjne w ramach zajęć doradztwa zawodowego.

EuroSkills to międzynarodowe zawody umiejętności branżowych organizowane na Starym Kontynencie od 2008 roku. Polska po raz pierwszy uzyskała zaszczytne miano organizatora tego wyjątkowego konkursu, potocznie nazywanego „Igrzyskami Olimpijskimi zawodów branżowych”.

Uczniowie klasy 7a mieli możliwość obserwować zmagania konkursowe młodych zawodników w 43 konkurencjach w sześciu obszarach: technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzania i inżynieria, technologia budowlana, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda, mogli również spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”.

Dzięki temu wydarzeniu uczniowie poznali różne zawody, dowiedzieli się, jak ważne we współczesnym świecie jest szkolnictwo zawodowe i jacy specjaliści są poszukiwani na rynku pracy.