25 maja klasa 6a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych „Dzieci nie chcą śmieci”, które odbyły się w Domu Zdrojowym w Brzeźnie – oddział Hevelianum.

Piętrzące się góry odpadów wymagają natychmiastowej reakcji młodego pokolenia. W zmniejszeniu ilości wytwarzanych śmieci pomoże ich ponowne wykorzystanie i nie tylko. Korzystając z interaktywnych stanowisk w pracowni edukacyjnej, uczniowie poznali piramidę postępowania z odpadami i dowiedzieli się w praktyce, jakie działania mogą podjąć, aby żyć w zgodzie ze środowiskiem.

Warsztaty były bardzo interesujące, wyzwoliły w uczniach kreatywność i zaangażowanie oraz pracę twórczą. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat: zróżnicowanych form działalności człowieka w środowisku, ich uwarunkowań i konsekwencji, dbania o środowisko, ekologicznego stylu życia oraz racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody.

Uczniowie spędzili również czas na pobliskiej plaży, gdzie odbył się krótki piknik.