10 maja uczniowie klasy 3A i 3B SP3, w ramach wycieczki szkolnej, odwiedzili Olsztyński Teatr Lalek oraz Warmińsko-Mazurską Filharmonię w Olsztynie. Oprócz obejrzenia spektaklu "Fru Fru", którego główna bohaterka odkryła, że każdy jest wyjątkowy i dobrze jest być sobą, uczniowie odwiedzili kulisy Teatru, zwiedzili pracownię, w której powstają lalki i scenografie do przedstawień, zajrzeli na próbę nowego spektaklu oraz poznali rodzaje występujących w teatrze lalek. Przewodniczką po teatralnym świecie była aktorka Jagna Polakowska.
W filharmonii natomiast mieli okazję posłuchać fragmentu próby orkiestry dętej pod kierunkiem hiszpańskiego dyrygenta Juana José Navarro Hernándeza, zajrzeć do miejsc, które dostępne są tylko dla muzyków i pracowników filharmonii, np. magazynu instrumentów czy garderoby. Niektórzy spróbowali swoich sił w grze na różnych instrumentach, wszyscy zaśpiewali w sali prób chóru, dowiedzieli się wiele o akustyce sali koncertowej, doświadczyli ciszy i dźwięku, jakie daje studio nagraniowe. Poznali też postać Feliksa Nowowiejskiego, którego imię nosi olsztyńska filharmonia. Przewodnikiem po świecie muzyki był zastępca Dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii - pan Maciej Sternicki.
Po tych kulturalnych doświadczeniach przyszedł czas na zwiedzenie olsztyńskiej starówki, pyszne lody oraz spacer po pięknym parku nad Łyną.
To był piękny dzień i intensywny czas.