29 października 2019 roku klasa 2C, dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów, miała okazję poznać i zwiedzać tereny Gdańskiej Stoczni Remontowej.

Główną atrakcją tego dnia było wodowanie boczne statku wielozadaniowego Planeta I, które przyciągnęło wielu fanów i obserwatorów tego wydarzenia. Wodowanie było spektakularne, dzieci były zachwycone falami, jakie wytworzył statek na wodzie.

Wcześniej jednak zwiedzaliśmy tereny Stoczni, słuchając o pracy i zadaniach tam wykonywanych. Pan, który nas oprowadzał, w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o poszczególnych miejscach, budynkach i maszynach. Dzieci były żywo zainteresowane wszystkim, o czym im opowiadano, zadawały mnóstwo pytań, dociekały i chciały jeszcze bardziej poznać tajniki pracy w tym miejscu.

Poznając tereny Stoczni, dzieci poznały historię tego miejsca, oglądały remontowane statki, dowiadywały się, jak wygląda remont nawet tych największych statków.

Bardzo dziękujemy za możliwość obejrzenia, jak wygląda praca w biurze projektowym oraz bezpośrednio przy statkach. To była naprawdę niezapomniana przygoda!

PS Wodowanie przyciągnęło wielu gapiów i lokalne media. Więcej o wodowaniu: