Przejdź do treści

logo_szkoly.png

Czytaj więcej

Wiadomości

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

4 lutego w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z zerówki zaprezentowały swoim Babciom i Dziadkom piosenki, wiersze oraz taniec specjalnie dla nich. 

To był wyjątkowy dzień pełen radości i wzruszeń.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

DŻDŻOWNICA - BOHATER W GŁEBI ZIEMI

DŻDŻOWNICA - BOHATER W GŁEBI ZIEMI

W centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, pani Małgorzata Piotrowicz, EduBio Biologiczne Warsztaty Edukacyjne, przeprowadziła dla klasy 2A wspaniałe, niepowtarzalne warsztaty.

W glebie, tuż pod naszymi stopami toczy się życie tysięcy małych organizmów. To od nich w dużej mierze zależy dobrobyt stworzeń na powierzchni. Kontrolują obieg materii w przyrodzie, proces tworzenia gleby i gwarantują sukces w przydomowym ogródku warzywnym. Dżdżownice, skoczogonki, roztocza, bakterie i wiele innych „drobiazgów” to goście honorowi warsztatów o organizmach glebowych.

JĘZYKI OBCE WOKÓŁ NAS

JĘZYKI OBCE WOKÓŁ NAS

29  listopada br. uczniowie klas dwujęzycznych 7 a i 8 a brali udział w warsztatach językowych zatytułowanych "Języki obce wokół nas". Podczas zajęć można było dowiedzieć się, od jakich obcych języków pochodzi wiele polskich wyrazów.

Ponadto, mając do dyspozycji popularne przysłowia w różnych językach europejskich, uczniowie mieli za zadanie znaleźć ich polskie odpowiedniki. Dzięki pracy w grupach uczestnicy zajęć mogli wymienić się wiadomościami oraz poszerzyć wiedzę na temat własnego języka oraz innych języków europejskich.

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DLA NAJMŁODSZYCH

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DLA NAJMŁODSZYCH

 25 listopada br. nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci z klasy 0A, 1A i 1 B zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach np. "Jadą jadą misie”. Brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach. Dzień ten był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń

luty 2020
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1

Slajdy

back to top