logo_szkoly.png

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

4 lutego w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z zerówki zaprezentowały swoim Babciom i Dziadkom piosenki, wiersze oraz taniec specjalnie dla nich.

To był wyjątkowy dzień pełen radości i wzruszeń.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

DŻDŻOWNICA - BOHATER W GŁEBI ZIEMI

W centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, pani Małgorzata Piotrowicz, EduBio Biologiczne Warsztaty Edukacyjne, przeprowadziła dla klasy 2A wspaniałe, niepowtarzalne warsztaty.

W glebie, tuż pod naszymi stopami toczy się życie tysięcy małych organizmów. To od nich w dużej mierze zależy dobrobyt stworzeń na powierzchni. Kontrolują obieg materii w przyrodzie, proces tworzenia gleby i gwarantują sukces w przydomowym ogródku warzywnym. Dżdżownice, skoczogonki, roztocza, bakterie i wiele innych „drobiazgów” to goście honorowi warsztatów o organizmach glebowych.

JĘZYKI OBCE WOKÓŁ NAS

29  listopada br. uczniowie klas dwujęzycznych 7 a i 8 a brali udział w warsztatach językowych zatytułowanych "Języki obce wokół nas". Podczas zajęć można było dowiedzieć się, od jakich obcych języków pochodzi wiele polskich wyrazów.

Ponadto, mając do dyspozycji popularne przysłowia w różnych językach europejskich, uczniowie mieli za zadanie znaleźć ich polskie odpowiedniki. Dzięki pracy w grupach uczestnicy zajęć mogli wymienić się wiadomościami oraz poszerzyć wiedzę na temat własnego języka oraz innych języków europejskich.

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA DLA NAJMŁODSZYCH

25 listopada br. nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem – misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci z klasy 0A, 1A i 1 B zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach np. "Jadą jadą misie”. Brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach. Dzień ten był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

logowanie.png

luty 2020